20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Kursi i gjuhëve të huaja kusht për pranim në master dhe doktoraturë

Pas miratimit të udhëzimit për gjuhë të huaja në programin e studimit të nivlit të dytë apo të tretë nga Qeveria e Kosovës, në vitin 2018, nga viti i sivjemë kusht për regjistirm në master ose ne doktoraturë do të jetë kursi i gjuhëve të huaja, informon sot Koha Ditore.

Kadidatët duhe të kenë të përfunduar kursin A2 për regjistrim në master ndërsa për regjistrim në doktoraturë B2. Në bazë të udhëzimit administrativ kandidatit i oforaohet mundësia e zgjedhjes së njërës nga 5 gjuhët në të cilën duan ta kryejnë kursin, si: gjuhë angleze, gjuhë gjermane, gjuhë frënge, gjuhë italiane dhe gjuhë spanjolle.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...