26 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kurti bën homazhe pranë arkivolit të Rexhep Ferrit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe pranë arkivolit të akademik Rexhep Ferri, pas akademisë përkujtimore që u mbajt për nderë jetës dhe veprës tij disa dekadëshe.

Kreu i ekzekutivit dhe shumë miq e bashkëpunëtorë të akademik Ferrit e kanë vlerësuar lartë jetën dhe veprën e tij, duke thënë se ai do të kujtohet edhe nga brezat që do të vijnë.

Akademik Ferri vdiq të enjten moshën 86-vjeçare. Varrimi i tij bëhet sot në varrezat e Prishtinës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...