17.5 C
Pec
E diel, 1 Tetor, 2023

Kurti bënë publik planin e renditjes të marrëveshjes themelore të propozuar sot në Bruksel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka bërë publik në mbrëmje planin e renditjes për zbatimin e marrëveshjes themelore sot gjatë takimit në Bruksel.

Kurti bëri të ditur se ky plan ishte i vetmi në tryezën e takimit mes Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, si dhe të dërguarit të Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

“Ky është plani i renditjes për zbatimin e Marrëveshjes Themelore që propozova sot në Bruksel. Ishte i vetmi propozim në tryezë”, ka shkruar Kurti në Twitter, përcjell IndeksOnline.

Më poshtë gjeni planin e renditjes sipas Kurtit:

This is the sequencing plan for the implementation of the Basic Agreement I proposed today in Brussels. It was the only proposal on the table. pic.twitter.com/Uv3NH6OuTr

— Albin Kurti (@albinkurti) September 14, 2023

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...