15.2 C
Pec
E premte, 2 Qershor, 2023

Kurti e falënderon Arabinë Saudite për mbështetjen ndaj Kosovës

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se është takuar me ministrin e Investimeve të Arabisë Saudite, Khalid Al Falih.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka theksuar se ata i kanë ndarë vizionet e tyre për energji të gjelbër, investime në infrastrukturë dhe turizëm.

“E presim me padurim ta presim në Kosovë. Gjithashtu, e shpreha falënderimin për mbështetjen e dhënë ndër vite”, ka thënë Al Falih./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...