22.5 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Kurti e viziton Radio Kosovën e Lirë: Lirinë e medias sot, nuk do ta gëzonim dot pa luftën për liri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Radio Kosovën e Lirë, radio që ka funksionuar gjatë kohës së luftës, përcjell Reporteri.net.

“Radio “Kosova e Lirë” ishte radio e Kosovës që luftonte për liri. Lirinë e medias sot, nuk do ta gëzonim dot pa luftën për liri”, shkroi Kurti në Facebook derisa ka bashkëngjitur edhe një video.

“Gëzohem që kjo vlerë e veçantë e luftës, ky studio-bunker, tani është nën përkujdesjen e shtetit tonë. Një mirënjohje dhe urim i veçantë u takon çlirimtarëve lajmëtarë. Urime 25-vjetori i çlirimit të vendit!”, shkroi tutje ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...