17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Kurti edhe sot në Zvicër për Forumin Ekonomik Botëror

Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti ka udhëtuar për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror që mbahet në Davos.

Aty do të takohet me përfaqësues të kompanive të ndryshme dhe liderë politikë si dhe do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”.

Gjatë qëndrimit në Zvicër, Kurti gjithashtu do të zhvillojë takime me mërgatën. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...