7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Kurti flet me Cholletin: Të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, me të mbërritur në Ohër.

Kurti tha se me Cholletin “diskutuam rëndësinë e kësaj fundjave për Kosovën, rajonin, integrimin euroatlantik dhe sigurinë”.

Tutje, Kurti bëri të ditur se në bisedë me Cholletin theksoi se pala kosovare është e përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...