5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Kurti: I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Turqi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas sulmit në Turqi, duke thënë se ndihet i trishtuar pas këtij lajmi.

Ai përmes një postimi në “X”, u ka uruar shërim të shpejtë policëve të lënduar atje.

“I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Ankara, Turqi, por i lehtësuar kur mësova se dëmi i synuar u shmang kryesisht nga institucionet turke. Mendimet tona janë me policët e lënduar dhe i urojmë shërim të shpejtë”, ka shkruar Kurti.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...