34.1 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Kurti ka ftuar për sot në takim kryetarët e komunave

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti do të pres sot në takim kryetarët e komunave.

Ende nuk dihet arsyeja e këtij takimi të shefit të ekzekutivit me kryetarët, që fillon në orën 10:00.

Kujtojmë se takimi i fundit i Kurtit me kryetarët e komunave ishte me 10 janar. Temë diskimi ishin planet për vitin 2023.

“Kosova ka filluar të çlirohet nga korrupsioni dhe në këtë mënyrë ta shtoj bashkëpunimin me organizatat dhe organizmat ndërkombëtare”, kishte deklaruar Kurti në fjalimin e tij para kryetarëve. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...