20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Kurti kërkon armëpushim të menjëhershëm në Gaza

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha i është bashkuar thirrjes së zëvendëspresidentes së SHBA-së, Kamala Harris për armëpushim të menjëhershëm në Gaza.

Ai ka kërkuar që edhe pengjet të lirohen dhe të shtohen ndihmat humanitare për civilët.

“Vdekjet dhe vuajtjet e civilëve në muajt pas sulmit terrorist të Hamasit janë një thirrje urgjente për veprim të shpejtë dhe vendimtar”, ka shkruar Kurti të martën në rrjetin social X.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë bërë thirrje që të ndërpriten sulmet e Izraelit ndaj civilëve në Gazë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...