22.1 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Kurti kujton Nënë Terezën: Humanizmi i saj vazhdon të frymëzoi vepra bamirësie në tërë botën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar Nënë Terezën, në 26 vjetorin e saj të vdekjes. Ai ka thënë se trashëgimia humanitare e Nënë Terezës, vazhdon të frymëzoi vepra bamirësie në tërë botën.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar Nënën Terezë, në 26 vjetorin e saj të vdekjes.

Ai ka shkruar se trashëgimia humanitare e Nënë Terezës, vazhdon të frymëzoi vepra bamirësie në tërë botën.

“Trashëgimia humanitare që Nëna Terezë e ngriti me veprën dhe shembullin e saj, vazhdon të frymëzoi vepra bamirësie në tërë botën”, ka shkruar Kurti.

Nënë Tereza njihet si një ndër personat më humanitarë që njeh bota./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...