27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Kurti mesazh BE’së nëpërmjet këshilltarit për tre “kushtet” që i caktoi sot: Do duhej të ishin kërkesa tuaja ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar mesazh Bashkimit Evropian nëpërmjet këshilltarit të tij, Jeton Zulfaj për tre kushtet që i caktoi sot.

Sipas Zulfaj, këto kërkesa do duhej të ishin të BE’së ndaj Serbisë.Kështu u shpreh Zulfaj në një cicërimë në X, duke përmendur kështu edhe tri kushtet e Kurtit.

Kushtet e Kurtit ishin nënshkrimi i marrëveshjes bazike, tërheqja e letrës së ish-kryeministres serbe, Ana Bërnabiq dhe dorëzimi i kriminelit Milan Radojqiq autoriteteve të Kosovës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...