22.8 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Kurti në Athinë takohet me kryeministrin kroat, tregon çka bisedoi me të

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Greqi, me ftesë të kryeminsitrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

E kurti me të mbërritur në Kroaci është takuar me kryemnistrin kroat, Andrej Plenkoviq.

Kurti ak thënë se e ka përgëzuar Kroacinë për anëtarësimin në Eurozonë dhe në zonën Shengen.

Po ashut kanë biseduar edhe për raportet në mes dy shteteve, Kosovës dhe Kroacisë.

”E përgëzova për anëtarësimin e Kroacisë në Eurozonë dhe në zonën Shengen. Ne diskutuam gjithashtu marrëdhëniet dypalëshe dhe situatën në rajon“, ka shkruar Kurti në Twitter./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...