13.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Kurti në Francë, merr pjesë në takimin për Marrëveshjen e Stabilizim – Asociimit

Kurti sot merr pjesë në takimin e Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit

Kryeministri Albin Kurti, sot do të marrë pjesë në takimin e 10-të të Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me BE-në, në Strasburg të Francës.

I pari i Qeverisë mbrëmë udhëtoi për në Francë, ndërsa gjatë qëndrimit dyditor, ai do të takohet me deputetë dhe kryesues të grupeve kryesore politike të Parlamentit Evropian, si dhe me presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola.​ /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...