29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Kurti në takimin me Sarrazin: Presim më shumë rezultate nga Procesi i Berlinit këtë vit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një postim në “X” ka njoftuar për takimin me emisarin e posaçëm të Gjermanisë në Kosovë, Manuel Sarrazin.

Ai ka thënë se pret me padurim më shumë rezultate nga Procesi i Berlinit.

“Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Gjermanisë, bashkëpunimi rajonal dhe integrimi ekonomik në Procesin e Berlinit, ishin tema të diskutimit me të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor Manuel Sarrazin në rezidencën e ambasadës së Gjermanië në Kosovë. Përderisa Procesi i Berlinit shënon 10 vjetorin e tij këtë vit, ne me padurim presim më shumë rezultate”, ka shkruar Kurti./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...