27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Kurti: Në tri vjet qeverisje janë restauruar mbi 100 asete të trashëgimisë kulturore, më shumë se në dy dekadat pararendëse bashkë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përmendur restaturimet në trashëgiminë kulturore përgjatë qeverisjes së tij. Po ashtu, Kurti ka publikuar edhe fotografi të ndryshme nga restaurimet por edhe nga ato ku po vazhdohen punimet.

“Buxheti vjetor sivjet për kujdesin dhe investimet në trashëgiminë kulturore është më i larti ndonjëherë — trefish më i lartë sesa në vitin 2021”, shkroi Kurti.

Në tri vjet qeverisje, thotë ai, “janë restauruar mbi 100 asete të trashëgimisë kulturore — më shumë se në dy dekadat pararendëse bashkë”.

“E puna po vazhdon. Përditë”, shkroi Kurti./Njeshi/

Postimi i plotë i kryeministrit Albin Kurti në Facebook:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...