21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Kurti nesër me Bislimin do të mbajnë konferencë për media

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër konferencë për media.

Sipas njoftimit të qeverisë, konferenca do të mbahet në orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë.

Nga zyra e qeverisë nuk janë dhënë detaje për arsyet e kësaj konference, por pason pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me presidentin serb, Aleksandar Vuçiqi të enjten në Bruksel.

Ky takim që ishte i pari pas disa muajve përfundoi pa ndonjë rezultat. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...