8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Kurti nesër pasdite pret në zyre Lajçakun

Pas vizitës në Beograd, i Dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të vijë në Prishtinë.

Burime të mediave vendore kanë bërë të ditur se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do ta pres në takim emisarin evropian pasditen e së martës, në objektin e Qeverisë.

Vizitën e Lajçak në Prishtinë  e kanë konfirmuar zëdhënësi i BE-së, Peter Stano i  cili shtoi se ky takim është pjesë e kontaktit dhe ndërveprimit të vazhdueshëm të Lajçak me partnerët për t’i ndihmuar të ecin përpara në Dialog/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...