8.1 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Kurti nga Britania: Siguria e Kosovës dhe mbështetja për të është themeli mbi ku vendi ynë mund të rritet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë nga Britania se siguria e Kosovës dhe mbështetja për të është themeli mbi ku vendi ynë mund të rritet.

Kurti kështu ka deklaruar në një panel, ku ka diskutuar për Kosovën dhe gjeopolitikën evropiane.

“Siguria e Kosovës dhe mbështetja për të është themeli mbi të cilin vendi ynë mund të vazhdojë të rritet”, shkroi Kurti në platformën X.

“Falënderoj ChathamHouse dhe Kolegji Universitar i Londrës që më nderuan që të jem në një panel për të diskutuar mbi Kosovën, gjeopolitikën evropiane dhe më shumë”.\Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...