14.7 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Kurti para takimit në Ohër: Jam optimist për marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq

Fillimisht Kurti do të zhvillojë takim me Shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe të dërguarin e posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Më pas, do të pësojë takimi i përbashkët me ndërmjetësuesit dhe Vuçiqin.

Ai shkurtimisht ka thënë se është optimist për një marrëveshje me Serbinë./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...