12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Kurti: Pashkët janë shpresë e ogur për një të ardhme më të mirë

Kryeministri Albin Kurti, ka uruar besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkëve.

Kurti ka uruar që të kenë Pashkë të bardha e të t’lume.

“Gëzuar për të gjithë besimtarët katolikë, ditën e madhe të ringjalljes së hyjit, ditën e përjetësisë! Pashkët janë shpresë e ogur për një të ardhme më të mirë, bashkë e në paqe”, thuhet në urimin e kryeministrit.

Kurti më tej ka shtuar se kjo festë e shenjtë le të na kujtojë rëndësinë e harmonisë dhe të frymëzojë te ne kujdesin për tjetrin.

“Sot e përmot, Pashkët mbeten simbol i vlerave më të larta humane dhe fuqisë njerëzore për një jetë më të mirë për të gjithë”, ka uruar kryeministri. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...