13.1 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Dialogu, Kurti: Serbisë duhet ti ofrohet më shumë kamxhik sesa biskota

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për mediumin estonez “Delfi” ka folur për dialogun me Serbinë.

Kurti ka thënë se Serbisë “duhet t’i ofrohet më shumë kamxhik sesa biskota”

 

 

Në këtë intervistë, kryeministri Kurti ka thënë se Kosova është e trazuar pas ngjarjeve në veri të vendit dhe thotë se s’ka ndonjë afrim në raportet me Serbinë, derisa thotë se Beogradi me Moskën janë në raporte tepër miqësore.

Numri një i Qeverisë së Republikës së Kosovës ka thënë se Serbia e inatosur nga pavarësia e Kosovës, s’po i lejon serbët që të integrohen në shoqërinë e Kosovës dhe po qëndron si një mur në rrugën drejt BE-së.

“Beogradi, i indinjuar nga pavarësia e Kosovës, nuk i lejon serbët të integrohen në shoqërinë e Kosovës dhe qëndron si mur në rrugën drejt Bashkimit Evropian”, ka thënë Kurti për “Delfi”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...