5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Kurti për ndërhyrjen e NATO-s: Mirënjohës liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira

Kryeministri Albin Kurti, në 25 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s, u shpreh mirënjohës ndaj liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira në këtë ngjarje.

“25 vjet më parë, NATO filloi fushatën e saj të bombardimeve ajrore, një nga ndërhyrjet humanitare më të suksesshme në histori, e cila ndaloi tmerret e papërshkrueshme të gjenocidit”, shkroi a në X.

“Ne u jemi gjithmonë mirënjohës liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira, të cilët përdorën politikën për të mbrojtur njerëzimin”, shtoi shefi i qeverisë kosovare.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...