8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kurti pret në takim Rita Orën dhe bashkëshortin e saj

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka pritur sot në takim, në nderë të ditëlindjes së saj, këngëtaren e njohur nga Prishtina, Rita Ora.

Ajo, tek kryeministri Kurti, u pa e shoqëruar me bashkëshortin e saj, Taika Waititi.

Me këtë rast, kryeministri Kurti shprehet se Kosova, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re, duken pa kufi rreth fushës së artit.

”Rita Ora ka arritur majat më të larta të suksesit dhe njohjes në mbarë botën duke nderuar gjithmonë rrënjët dhe kulturën e saj në atdhe. Ishte nder ta prisja dhe Taika Waititit sot ne ditelindjen e saj. Kosova, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re duken pa kufi përballë artit”, shprehet Kurti.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...