8.5 C
Pec
E enjte, 30 Nëntor, 2023

Kurti pret sot në takim “FIT-in”

Ditën e sotme, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të pret në takim pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese.

Burimet e Klankosova.tv brenda policisë, bëjnë me dije se takimi pritet të mbahet në orën 16:00.

Gjatë këtij takimi, pritet të diskutohen kërkesat e tyre pas protestës.

Pjestarët e NJSI-së, protestuan më 1 nëntor para ndërtesës së Qeverisë, njofton Klankosova.tv

Ata kërkuan ndryshim të kategorizimit të vendeve të punës dhe shtesa më të mëdha të rrezikshmërisë.

Njësia më elitare e policisë pati paralajmëruar edhe një protestë më 7 nëntor, por e cila u pezullua pasi Kurti, pati premtuar për t’i pritur në takim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...