2.6 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Kurti priti në takim shefin e misionit të parë të Kosovës në Poloni

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim shefin e sapoemëruar të misionit të parë të Republikës së Kosovës në Poloni, Drilon Gashi, ka njoftuar zyra e kryeministrit.

“Në këtë takim u diskutua për mundësitë e thellimit të mëtutjeshëm të raporteve ndërmjet të Republikës së Kosovës dhe Polonisë, me të cilën vitin e kaluar u formalizuan për herë të parë raportet bilaterale, dhe rolin që do të këtë misioni i ri në Varshavë në realizimin e këtyre synimeve”, thuhet në kumtesë.

“Me këtë rast, kryeministri Kurti, i uroi suksese z. Gashi në përmbushjen e detyrave, përgjegjësive dhe objektivave të përbashkëta dhe i ofroi bashkëpunim të afërt institucional”.

“I pranishëm, përkrah kryeministrit Kurti, ishte edhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti”, ka deklaruar ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...