14.7 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kurti: Qeveria për drejtësi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka njoftuar për të arriturat e Qeverisë për vitin 2022 në fushën e drejtësisë.

Kurti tregoi disa nga të punët që u kryen nga qeverisja e tyre e që disa prej tyre ishin Miratimi i Strategjisë së Sundimit të Ligjit, Miratimi i Strategjisë Kombëtare për mbrojtje nga dhuna në familje dhe Planin e veprimit për vitet 2022-2026 e disa të tjera.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...