18.2 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Kurti: Se do të bëjmë ushtri më të madhe se Serbia, duhet të bëjmë kapacitete që sulmin e saj e bëjnë të paleverdishëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Serbia vazhdimisht kërcënon dhe kësisoj Kosova po përgatitet.

Kurti tha se vendi ynë duhet të bëjë kapacitete dhe aftësi ushtarake që sulmin e Serbisë e bëjnë të paleverdishëm.

“Ne nuk e kemi ndërmend të bëjmë ushtri më të madhe apo më të fuqishme se Serbia tani. E ardhmja është e hapur, natyrisht, por ne duhet të bëjmë kapacitete dhe aftësi ushtarake të tilla që sulmin e Serbisë e bëjnë të paleverdishëm”, tha Kurti në A2 CNN.

“Vigjilencën duhet ta kemi sepse rreziku permanent nga Serbia nuk është eleminuar”, shtoi ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...