8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Kurti shkon për ngushëllime te familja e profesorit Metaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkuar për ngushëllime te familja e profesorit Kadri Metaj, i cili vdiq të premten.

Kurti ka shkruar edhe në librin e kujtimeve, duke thënë se Metaj mësoi si të mendojnë shumë breza studentësh të cilët sot i kontribuojnë Kosovës.

“Prof. Kadri Metaj mësoi si të mendojnë shumë breza studentësh të cilët sot i kontribuojnë Kosovës dhe shoqërisë. Me jetën e tij të intelektualit të angazhuar dhe profesorit të Filozofisë, në veprat e tij të shkruara që do të lexohen gjatë, e gjejmë në punët dhe rolin tonë si frymëzim që nuk shuhet. Me mall dhe nderim”, ka shkruar Kurti në librin e kujtimeve.

Kurti ishte i shoqëruar nga ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, dhe zëvendësministri i Drejtësisë, Vigan Qorrolli./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...