17.4 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kurti sot pret në takim dy senatorë amerikanë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot pret në takim senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters.

Takimi pritet të zhvillohet në orën 15:00 në ndërtesën e Qeverisë dhe paskëtaj pritet të ketë deklarim për media.

Kujtojmë se më 18 maj 2023, në Senatin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjegjësisht në Komitetin për Marrëdhënie me Jashtë, është zhvilluar një seancë dëgjimore me temën “Vlerësimi i Politikës së ShBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor”.

Në këtë seancë kanë raportuar këshilltari i Lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, dhe i dërguari i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...