8.9 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Kurti takohet me kryediplomatin italian, tregon çka biseduan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me zëvendëskryeministrin që është edhe kryediplomat italian, Antonio Tajani.

Kurti ka shkruar në Twitter se e ka falënderuar për përpjekjet e tij për promovimin e integrimit evropian për Ballkanin Perëndimor.

“E falënderova për përpjekjet e tij në promovimin e integrimit evropian për Ballkanin Perëndimor dhe diskutuam mënyrat e thellimit të marrëdhënieve tona ekonomike, përfshirë Forumin e ardhshëm Ekonomik Italian të këtij viti në Kosovë”, ka deklaruar Kurti.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...