7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Kurti takon delegacionin e lartë të zyrtarëve dhe bizneseve amerikane

Kryeministri i Kosovës, ka pritur sot në takim një delegacion të lartë të zyrtarëve e bizneseve të ndryshme amerikane (Partnership Opportunity Delegation-POD) të organizuar nga Zyra e Partneriteteve Globale e Departamentit amerikan të Shtetit.

Para këtij takimi, delegacioni është takuar me presidenten, Vjosa Osmani, me ç’rast kanë biseduar mbi potencialin e bashkëpunimit ekonomik, rritjen e investimeve amerikane në Kosovë, si dhe fuqinë e re e të kualifikuar punëtore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...