8.2 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kurti udhëtoi për në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel.

Ai shkoi atje me ftesë të presidentit të Partisë së Socialistëve Evropianë, Stefan Lofven.

Kurti do të marrë pjesë në takimin përgatitor të Këshillit të Bashkimit Evropian me kryeministra, liderë partiakë dhe komisionerë nga radhët e familjes së PES dhe për të diskutuar rreth agjendës së Këshillit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...