9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Kurti udhëton drejt Greqisë, do të marrë pjesë në një forum për trazirat aktuale në Europë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Greqisë, ku do të marrë pjesë në panelin diskutues të organizuar nga The Economist, me temë “Thellimi i Solidaritetit: Si mundet Evropa të dalë më e fuqishme nga trazirat aktuale gjeopolitike?”.

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se gjatë qëndrimit në kryeqendrën helene, Kurti do të ketë dhe takime bilaterale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...