22 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Kurti udhëton drejt Turqisë përsëri, në Izmir nesër takohet me diasporën shqiptare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Turqisë për të dytën herë brenda këtij viti. Faqja e Komunës së Izmirit ka njoftuar për arritjen e Kurtit atje dhe për takimin me kryetarin e Komunës së Izmirit, Suleyman Elban.

Ndërkohë sipas një njoftimi të lëshuar nga Ambasada e Kosovës në Ankara, Kurti do të takohet më 5 korrik me diasporën shqiptare që jeton në Izmir./Njeshi

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...