13.1 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Kurti: Uniteti e vetmja për të ecur përpara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili në dy ditët e fundit ka qenë për vizitë zyrtare në Greqi, ka postuar një fotografi në rrjetin social ‘Twitter’ nga Athina.

“Duke qëndruar këtu 2 dekada pas Samitit të Selanikut, më kujtohet udhëtimi që Kosova ka bërë drejt BE-së, një dëshmi e përkushtimit tonë të palëkundur për paqen dhe demokracinë. Në Evropën që po përjeton përsëri luftën, më kujtohet gjithashtu se uniteti dhe përfshirja janë e vetmja rrugë përpara”, ka shkruar kryeministri Kurti./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...