22 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

Kurti uron homologun kroat: Kosova e vlerëson miqësinë me Kroacinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka uruar kryeministrin kroat Andrej Plenkoviq i cili fitoi edhe një mandat tjetër.

Me anë të një postimi në platformën ‘X’ , duke e uruar homologun e tij, Kurti theksoi se Kosova e vlerëson miqësinë me Kroacinë dhe mezi preisn që të vazhdojnë bashkëpunimin.

“Urime kryeministrit kroat Andrej Plenkovic për mandatin tuaj të tretë dhe për qeverinë e sapoformuar. Kosova e vlerëson thellësisht miqësinë e saj me Kroacinë dhe ne mezi presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë të fuqishëm”, ka shkruar kryeministri Albin Kurti.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...