5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Kurti uron Kroacinë pasi nga 1 janari do të bëhet pjesë e Zonës Shengen dhe Eurozonës

Kryeministri i Kosovës e ka uruar popullin kroat pasi Kroacia u bë anëtare e Eurozonës dhe Zonës Shengen.

Kjo u bë me mbështetjen unanime sot nga Bashkimi Evropian për heqjen e kontrolleve kufitare dhe do të hyj në fuqi nga 1 janari i vitit të ardhshëm.

“Urime njerëzve të Kroacisë dhe kryeministrit Andrej Plenkoviq për arritjen e këtij momenti historik”, ka shkruar Kurti./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...