22.8 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Kurti uron kryeministrin grek për mandatin e ri: Presim forcimin e mëtejshëm të lidhjeve mes dy vendeve tona

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka uruar kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis për fitore në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e 25 qershorit.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti u shpreh se presin forcimin e mëtejshëm të lidhjeve mes dy vendeve tona.

“Urime kryeministrit grek @kmitsotakis për fitoren tuaj elektorale dhe mandatin e ri. Ju urojmë një mandat të dytë të suksesshëm si kryeministër dhe prosperitet të vazhdueshëm për popullin grek. Presim me padurim forcimin e mëtejshëm të lidhjeve mes dy vendeve tona”, ka shkruar Kurti./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...