13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kurti uron Stubbin për zgjedhjen President i Finlandës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e ka uruar Alexander Stubbin për zgjedhjen President të shtetit të Finlandës.

Me anë të një postimi në platformën X, kreu i qeverisë kosovare shkroi se mezi pret të punojë me të për forcimin e marrëdhënieve tona dypalëshe dhe mbrojtjen e vlerave tona të përbashkëta.

“Ju uroj një mandat të suksesshëm përpara!”, shtoi tutje Kurti në postimin e tij./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...