8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Kurti viziton familjen e Rugovës: Ai e bashkoi popullin e Kosovës kundër okupimit të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në 18 vjetorin e ndarjes nga jeta të ish-presidentit Ibrahim Rugova, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrja Donika Gërvalla dhe ministri i Kulturës Hajrulla Çeku kanë vizituar familjen Rugova.

“Familjen Rugova e njoftuam se së shpejti do të nisin punimet për restaurimin e Rezidencës së Presidentit Ibrahim Rugova. Ky projekt dhe investim i qeverisë sonë është dëshmi e përkushtimit tonë për të nderuar personalitetet e larta dhe ngjarjet historike të rrugëtimit tonë shtet-formues, nga ilegalja, lëvizjet studentore, rezistenca paqësore, lufta çlirimtare e deri te shteti i pavarur e sovran që e gëzojmë sot”, shkroi Kurti në rrjetin social në Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...