26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Kurti viziton shtëpinë muze në Krushë të Madhe në 81-vjetorin e lindjes së Ukshin Hotit

Shënohet sot ditëlindja e 81-të e aktivistit, filozofit e veprimtarit të njohur, Ukshin Hotit.

E me këtë rast, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në ngjarjen e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ku dhe ka vizituar shtëpinë – muze në Krushë të Madhe në nder të Ukshim Hotit.

Kurti u informua në lidhje me dokumentet shtesë që së shpejti priten të botohen si një libër.

Qeveria është ajo e cila do të jetë mbështetëse e këtij libri. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...