27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Kushtet e Izraelit për t’i dhënë fund luftës nuk kanë ndryshuar, thotë zyra e Netanyahut

Kushtet e Izraelit për t’i dhënë fund luftës në Rripin e Gazës, nuk kanë ndryshuar. Kështu tha zyra e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu, këtë mëngjes, raporton Sky News

“Kushtet e Izraelit për t’i dhënë fund luftës nuk kanë ndryshuar: shkatërrimi i aftësive ushtarake dhe qeverisëse të Hamasit, lirimi i të gjithë pengjeve dhe sigurimi që Gaza të mos përbëjë më një kërcënim për Izraelin”, thuhet në deklaratë.

“Sipas propozimit, Izraeli do të vazhdojë të insistojë që këto kushte të përmbushen përpara se të vendoset një armëpushim i përhershëm”, thuhet gjithashtu aty.

“Nocioni se Izraeli do të pajtohet me një armëpushim të përhershëm përpara se të përmbushen këto kushte, nuk është fillestar”, tha zyra e kryeministrit izraelit/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...