12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Kuvendi i Shqipërisë miraton projektligjet. Opozita protestoi para dyerve të Parlamentit

Ish-deputetët e opozitës në Shqipëri dhe protestuesit përmes telefonave të tyre u informuan me mbarimin e seancës plenare ku më pas kanë hedhur sende drejt Parlamentit.

Mazhoranca votoi e vetme projektligjet, ndërsa diskutimet në sallë u zgjatën për më shumë se 2 orë e gjysmë.

Pas mbarimit të seancës protestuesit drejtuan thirrje në drejtim të deputetëve të majtë, ndërsa Lulzim Basha njoftoi mbylljen e protestës për t’u rikthyer sërish kur do të jetë seanca e radhës plenare. Njeshi/noa.al

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...