8.9 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Kuvendi miraton në lexim të dytë Projektligjin për anti-doping

Kuvendi i Kosovës, me 64 vota për ka miratuar në lexim të dytë Projektligjin për anti-doping, bashkë me 15 amendamente përcjellëse.

Pro këtij projektligji votuan edhe deputetët opozitarë.

Ndërkaq, Kuvendi nuk pati kuorum për të miratuar Projektligjin për plotësim-ndryshimin e Ligjit për minierat dhe mineralet.

Pas përfundimit të këtyre pikave, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca mbylli seancën plenare, ku tha se pikat e tjera të mbetura që ishin në rend të ditës do të trajtohen në seancat e radhës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...