11.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Kuvendi miraton një sërë raportesh vjetore

Nga gjithsej 7 raportet vjetore kryesisht të vitit 2021 që kanë mbetur nga seanca e vitit të kaluar 6 prej tyre kaluan përveç atij të Organit Shqyrtues të Prokurimit për vitin 2021, ndaj të cilin ishin kundër 59 deputetë të pozitës.

E në këtë seancë mbështetjen e deputetëve mori raporti vjetor i Akademisë së Drejtësisë për vitin 2021, raporti vjetor i Agjencisë Kundër Korrupsionit për vitin 2021.

Ndërsa, po ashtu u miratua edhe Raporti vjetor i Këshillit të Kosovës për Trashëgimi Kulturore për vitin 2021,bashkë me atë të Statistikave të Kosovës për vitin 2021.

Deputetët votuan pro edhe raporteve me rekomandime për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për kontrollin e brendshëm të financave publike dhe po ashtu raportin me rekomandime për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Kompetencat e Zgjeruara për Konfiskimin e Pasurisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...