12.8 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Kuvendi nisi me një minutë heshtje për Ukshin Hotin

Kuvendi i Kosovës ka nisur me një minutë heshtje për intelektualin, Ukshin Hoti, në 25-vjetorin e zhdukjes së tij.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, tha se përgjegjëse për zhdukjen e tij, është shteti i Serbisë.

Ai i ka bërë thirrje drejtësisë ndërkombëtare dhe vendore të merret me rastin e tij, dhe të shumë patriotëve gjatë luftës dhe me të gjitha krimet që shteti serb i ka kryer në Kosovë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...