23.4 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kuvendi sot mban seancën e jashtëzakonshme

Sot me fillim prej orës 10:00 Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme.

Në njoftimin për medie, Kuvendi ka bërë të ditur se kjo seancë e jashtëzakonshme ka të bëj me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuara.

“Debat parlamentar lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuara”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Deputetja e Partia Socialdemokrate, Shqipe Pantina, ka thënë se në seanca do të diskutohet për shpenzimet e kremtimit të përvjetorit të pavarësisë dhe për funksionalizimin e KQZ-së.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...