17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Kuvendi zhvillon sot seancë të re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas mbledhjes së Kryesisë, ka thënë se kanë vendosur që të enjten të këtë seancë të re.

Ai ka kërkuar nga të gjitha partitë konsensus për miratimin e rregulloreve që kanë të bëjnë me punën e Kuvendit.

“E mbajtëm këtë mbledhje të Kryesisë, por kësaj radhe më shumë i kushtuam rregulloreve të cilat i kemi shumë të rëndësishme për funksionalizimin e Kuvendit dhe reformat që jemi duke i bërë. Tri nga këto rregullore kaluan, një nuk kaloi por mbetet që të arrijmë një konsensus mundësisht në javën e ardhshme, dhe këto janë shumë të rëndësishme”, ka thënë Konjufca. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...