2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Kuvendi i Shqipërisë sot mban senacën e anuluar javën e kaluar,ndërsa Opozita planifikon protestë

Në seancën e sotme pritet të miratohet struktura dhe buxheti i Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe të Prokurorisë. Seanca plenare do të jetë vetëm me deputetët e mazhorancës, pasi opozita e bashkuar shqiptare, PD, LSI dhe aleatët e djathtë, kanë vendosur të djegin mandatet. Opozita ka nisur një valë protestash me qëllimin për të shkuar drejt zgjedhjeve të parakohshme përmes krijimit të një qeverie tranzitore.

Pas njoftimit të kuvendit për seanacë opozita në Shqipëri duket se po përgaditet që të reagojë pasi ndryshimi i ditës u konsiderua si një manovër për të mos u përballur me protestën parlamentare për ditën e enjte

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...